Wystawa TUTANCHAMON – GROBOWIEC I SKARBY jest przeznaczona nie tylko dla dorosłych wielbicieli historii, ale także dla dzieci, uczniów i studentów, którzy dzięki niej mogą lepiej poznać cywilizację starożytnego Egiptu. Za sprawą unikalnej metody wystawienniczej i bezpłatnego audioprzewodnika, zwiedzający młodzi ludzie zostaną wciągnięci w opowieść archeologa Howarda Cartera, który osobiście i w szczegółowy, a zarazem zabawny sposób opisze wszystkie eksponaty. Wystawa przeniesie zwiedzających tysiące lat w przeszłość.

Wystawa jest doskonałym uzupełnieniem lekcji historii, geografii, sztuki i powieści historycznych, takich jak Egipcjanin Sinuhe czy Faraon. Z pewnością zainteresuje uczniów tematami związanymi ze starożytnymi cywilizacjami, archeologią, historią, literaturą i sztukami wizualnymi.

Podobnie jak na poprzednich wystawach organizowanych przez JVS GROUP, pojawi się wyjątkowa galeria poświęcona polskiej egiptologii oraz oryginalnym eksponatom z polskich kolekcji.

Dla małych dzieci i uczniów klas pierwszych, stworzyliśmy na wystawie Szlak Dziecięcy, na którym mały Mumik w prosty sposób przedstawi atrakcje każdej galerii. Po każdym etapie, dzieci otrzymają znaczki, które po wklejeniu do specjalnej karty dadzą na końcu hasło. Dla starszych uczniów i studentów przygotowano karty ćwiczeń, które pomogą im utrwalić wiedzę zdobytą na wystawie.

INFOLINIA DLA SZKÓŁ

 

Infolinia jest dostępna w każdy dzień powszedni w godzinach 8.00 - 15.00

Na każde 10 biletów uczniowskich przypada 1 bezpłatny bilet dla nauczyciela.

Grupy są wpuszczane na wystawę w odstępach co 20 minut.

Grupy powyżej 35 uczniów zostaną podzielone na dwie mniejsze grupy w odstępie około 10 minut

Zwiedzanie wystawy trwa około 2 godzin.

Aby otrzymać zniżkę, wymagana jest potwierdzona
e-mailowa rejestracja co najmniej 2 dni przed przyjazdem, rezerwacje prosimy przesyłać na adres: tutanchamon@jvsgroup.pl

Dziękuję!